RYSUNKI KONDYGNACJI:

STANDARD TECHNICZNY BUDYNKU „AKACJOWY PARK”

1. Założenia ogólne

Budynek „Akacjowy park” zaprojektowano jako w pełni elastyczny pod względem funkcjonalnym budynek komercyjny. Podstawowe funkcje możliwe do zrealizowania zgodnie z pozwoleniem na budowę to: funkcja biurowa, medyczna i hotelowa. W zakresie wszelkich prac i rozwiązań konstrukcyjnych, instalacyjnych i wykończeniowych przyjęto standard ekskluzywnego biurowca klasy „A”. Wszystkie roboty wykonywane są w tym standardzie. Szczegółowe ustalenia w zakresie standardu prac wykończeniowych we wnętrzach sprzedawanej powierzchni, jak również zakresu prowadzonych przez nas prac, pozostawiamy do ustalenia w trakcie negocjacji z Klientami. Możliwe jest podjęcie się przez nas wszystkich tych robót lub ich części, w tym indywidualnego projektu aranżacji wnętrz. Możemy również pozostawić Klientowi całość tych prac. Wydane pozwolenie na budowę umożliwia dowolne kształtowanie wnętrz w części komercyjnej również według indywidualnego projektu opracowanego przez Klienta. Do zakresu prac, na pewno w całości po stronie Sprzedającego, znajdują się wszystkie roboty konstrukcyjne, elewacyjne, roboty instalacyjne w zakresie doprowadzenia mediów do lokali. Także wszystkie roboty wykończeniowe części wspólnych, klatek schodowych, reprezentacyjnego hallu wejściowego oraz pomieszczeń garażowych i technicznych. W przypadku sprzedaży jednemu klientowi części budynku większej niż 50%, aranżacja hallu wejściowego będzie wykonana według ustaleń z tym klientem i według jego zaleceń, w tym ekspozycji reklamowej tej firmy oraz jego własnej recepcji.

2. Konstrukcja budynku

Budynek składa się z 6 kondygnacji nadziemnych oraz jednej podziemnej. Konstrukcja żelbetowa nadziemna słupowo-płytowa. Stropy żelbetowe. Dwie, żelbetowe klatki schodowe. Nośność stropu na parterze 300 kg/m2, nośność kondygnacji biurowych 200 kg/m2. Niemniej w przypadku konieczności lokalizacji pomieszczeń magazynowych, archiwów itp można będzie wygospodarować strefy o większym obciążeniu, po indywidualnej analizie.

3. Ściany zewnętrzne

Ściany zewnętrzne murowane z pustaków ceramicznych Porotherm „Acu” (o zwiększonej izolacyjności akustycznej). Część ścian zewnętrznych żelbetowa. Ocieplenie ścian styropianem i wełną mineralną o grubości 15 cm. Nowoczesna elewacja wykonana z wysokiej jakości materiałów z ponadstandardową ochroną cieplną. W części reprezentacyjnej, na sporej części elewacji frontowej – kamień (granit Madura Gold, elewacja wentylowana). Pozostała część – docieplenie metodą lekką mokrą, tynk silikonowy.

4. Stropodach

Stropodach płaski, niewentylowany, z wyjściem drzwiami bezpośrednio z klatki schodowej. Dach umożliwia wykonanie w przyszłości, na życzenie klientów, warstw ogrodu – dachu zielonego lub tarasu użytkowego.

5. Wysokość pomieszczeń

Wysokość w świetle konstrukcji pomieszczeń na piętrach to 358 cm, na parterze 376 cm. Na piętrach zastosowano podłogę podniesioną szczelną oraz sufity podwieszane, na parterze podłogę wylewaną i sufity podwieszane. Wysokość użytkowa na piętrach wynosi 300 cm, z możliwością miejscowego wykonania (według indywidualnych wymagań) do maksimum 350 cm. Na parterze wysokość użytkową przyjęto jako 330 cm, z możliwością miejscowego wykonania do maksimum 376 cm.

6. Tynki wewnętrzne

Tynki wewnętrzne gipsowe, maszynowe.

7. Stolarka okienna

Stolarka okienna i drzwiowa aluminiowa, system YAWAL. Szkło zespolone, przeciwsłoneczne – 6 ESG Royal Blue 20/16/4.4.4 (P4) U=1,1. Główne okna panoramiczne o wymiarach 210x200 cm, z pionową, centralną osią obrotu (okna bez szprosów – jedna tafla szkła).

8. Windy

Budynek będzie wyposażony w 3 windy firmy KONE. 2 windy osobowe, 1 winda osobowa powiększona – może pełnić funkcję windy szpitalnej lub towarowej. Wykończenie – stal nierdzewna, lustra.

9. Wentylacja i klimatyzacja

Przewidziano system pełnej wentylacji mechanicznej nawiewno – wywiewnej. Budynek jest całkowicie klimatyzowany w oparciu o system klimakonwektorów. Klimakonwektory umieszczone są w przestrzeni międzysufitowej. Klimatyzacja centralna z chłodzeniem powietrza, indywidualne jednostki wewnętrzne z możliwością regulacji temperatury . System klimatyzacji firmy DAIKIN, czynnik chłodniczy ekologiczny. UWAGA! W szachtach wentylacyjnych i w wentylatorni na dachu przewidziano znaczną rezerwę na ewentualne dodatkowe, ponadstandardowe przewody wentylacyjne, związane np. ze specyficznymi wymogami ewentualnej funkcji medycznej.

10. Instalacja BMS

Budynek jest wyposażony w system zarządzania budynkiem BMS. System między innymi nadzoruje i steruje wszystkimi instalacjami technicznymi budynku, kontrolą dostępu itp.

11. Instalacja p.poż.

Cały budynek jest wyposażony w alarmową instalację na wypadek pożaru. System ten składa się z instalacji wykrywania, systemu oświetlenia ewakuacyjnego, sygnalizacji, funkcji pomocniczych, systemu automatycznego powiadomienia straży pożarnej.

12. Instalacja c.o, grzejniki

Ogrzewanie systemem wentylacji + grzejniki płytowe konwekcyjne, zwykłe lub higieniczne (dla funkcji medycznej), podłączenia w rurach z tworzywa pod posadzką. Instalacja zasilana z miejskiej sieci ciepłowniczej – węzeł cieplny w budynku.

13. Instalacja wodna, kanalizacja

Centralna instalacja zimnej i ciepłej wody. Kanalizacja z rur PCV odprowadzona do sieci miejskiej.

14. Kontrola dostępu

Wstęp do budynku jest kontrolowany przez 24 godziny na dobę z recepcji w głównym hallu budynku, wspomaganej przez personel ochrony patrolujący obiekt. Na każdym piętrze kontrola dostępu do drzwi wejściowych. Drzwi do holu windowego z kontrolą dostępu. Kluczowe powierzchnie budynku, włączając pomieszczenia garaży w podziemiach oraz teren zewnętrzny bezpośrednio przylegający do budynku będą monitorowane.

15. Podłogi na piętrach

Podłoga podniesiona wysokości 10 cm. Podłoga monolityczna z rewizjami z płyt modularnych (demontowalnych). Płyty podłogowe z gipsu integralnego typu FHB 28, firmy Knauf Integral, obustronnie impregnowane, o wymiarach 1200x600x28 mm i gęstości 1500 kg/m3; płyty łączone na „pióro-wpust” w podstawowej wersji wykończona antystatyczną wykładziną dywanową układaną w płytach. Podłoga umożliwia dowolne wykończenie, w tym gress, kamień, Tarkett lub inne.

16. Sufity podwieszane

Sufity podwieszane modułowe 60x60 cm.

17. Posadzki części wspólnych

W częściach wspólnych przewiduje się posadzki z kamienia i gresu. W hallu wejściowym i przed windami kamień (granit Madura gold) ze wstawkami z gresu, klatki schodowe z gresu.

18. Główne drzwi wejściowe

Główne drzwi wejściowe automatyczne, rozsuwane, aluminiowe.

19. Balustrady na klatkach schodowych

Stal nierdzewna z wypełnieniem szklanym.

WŁAŚCICIEL BUDYNKU:
Biuro Projektów Gospodarki Wodnej i Ściekowej
BIPROWOD-WARSZAWA Sp. z o.o.

01-785 Warszawa
ul. Broniewskiego 3
SPRZEDAŻ I WYNAJEM LOKALI:
tel. 605 119 939
akacjowypark@biprowod.com.pl
PREZES:
Włodzimierz Glamkowski
wglamkowski@biprowod.com.pl
Projekt i wykonanie strony: Michał Siedlecki & Jarosław Kardasz